Baldų naudojimas ir priežiūra

Baldai pagaminti iš natūralios medienos namams suteikia jaukumo, kartu jie yra ilgaamžiai ir itin tvirti, todėl tarnaus ne vienus metus. Norėdami baldais džiaugtis kuo ilgiau, turite juos tinkamai naudoti ir prižiūrėti.

Baldus visada naudokite tik pagal paskirtį. Ant baldų negalima šokinėti, laipioti, sėdėti ant porankių, nenaudokite baldų pasilipimui. Statykite baldus tik ant lygių paviršių, venkite smūgių, kitu atveju gali atsirasti konstrukcijos išsikraipymai. Perstatinėdami baldus iš vienos vietos į kitą, juos perneškite, jų negalima stumti ar traukti grindimis. Nuo traukimo ar stūmimo gali deformuotis baldų sujungimų vietos. Jeigu baldams suveržti panaudoti varžtai, sraigtai, sąvaržos ar kampai jie gali atsilaisvinti ir atsirasti plyšiai ar baldo laisvumas. Baldą toliau naudokite tik pakartotinai vėl suveržią jungiamąsias detales. Nestatykite ant baldo sunkių ar aštrių daiktų, karštų daiktų nedėkite be specialaus padėklo. Nebraižykite paviršių aštriais daiktais, negalima pjaustyti maisto produktų tiesiogiai ant stalviršio, būtina naudoti pjaustymo lentelę – tokiu būdu nepažeisite stalviršio vientisumo. Saugokite baldus nuo naminių gyvūnų, jų nagai gali įbrėžti baldų detales.

Medžio masyvo baldų laikymas turi keletą niuansų. Natūrali mediena yra linkusi vaikščioti, keisti formą ir matmenis, taip atsitinka jei mediena yra laikoma netinkamomis sąlygomis. Baldus visada statykite sausose, gerai vėdinamose, uždarose ir apsaugotose nuo kenksmingo atmosferos poveikio patalpose. Pasistenkite, kad baldų ilgą laiką neveiktų ypatingai sausos arba drėgnos laikymo sąlygos, kad jos periodiškai nesikeistų. Bėgant laikui, netinkamas oro drėgnumas gali pakenkti baldų arba jų detalių vientisumui. Kai kurie atsiradę defektai suskilimai, išlinkimai, gali neatsistatyti, net gražinus tinkamas aplinkos sąlygas. Rekomenduojama patalpų, kuriose stovi baldai oro temperatūra yra 15-25 ºC, o santykinė oro drėgmė sudaro 40-60%.

Natūralios medienos baldai gali išdžiūti šildymo laikotarpiu, todėl patariama drėkinti namų orą, kad būtų išlaikyta normali santykinė oro drėgmė. Esant labai žemam santykiniam oro drėgnumui atsiranda didelė rizika, kad baldas sutrūkinės. Ne šildymo sezono metu, padidėjus oro drėgnumui medžio masyvo baldai iš aplinkos gali pritraukti drėgmės, todėl reikėtų patalpas sausinti panaudojant drėgmės surinkėjus.

Mediniams baldams kenkia temperatūros svyravimai, todėl stenkitės statyti baldus kuo toliau nuo radiatorių, šildymo įrenginių, orlaidžių ar kondicionierių. Nuo karšto oro baldai gali perdžiūti ir deformuotis. Baldų taip pat neglauskite prie drėgnų sienų.

Medžio masyvo baldai turi būti apsaugoti nuo tiesioginių saulės spindulių. Saulės šviesoje, jie blunka ir paviršius gali pakeisti savo spalvą. Kartkartėmis pakeiskite daiktų stovinčių ant baldų vietą, net ir baldui nublukus ant jo neliks ryškių žymių.

Atsiradusius nešvarumus stenkitės nuvalyti iš karto, dėmes valykite švaria, sudrėkinta vandenyje šluoste. Sudrėkintą paviršių kruopščiai nuvalykite švelniu sausu audiniu. Valydami baldus stenkitės naudoti gerai sugeriančias medžiagas. Baldus valykite baldų priežiūrai skirtomis ir neturinčiomis kietų dalelių, valymo priemonėmis. Saugokite baldus nuo cheminių medžiagų poveikio, įvairios cheminės medžiagos gali smarkiai apgadinti apdailą. Nenaudokite agresyvių rūgštinių, turinčių didelį chloro kiekį ir panašių valymo priemonių. Taip pat priemonių, į kurias įeina stiprūs chemikalai ar naftos produktai, tai yra įvairūs skiedikliai, spiritas, acetonas ir pan. Ant baldo išsiliejus skysčiams nuvalykite juos nedelsiant sausa švelnia šluoste arba popieriniu rankšluosčiu. Ilgesnį laiką nenuvalyti skysčiai gali palikti dėmes, pakenkti spalvai, ar net sugadinti apsauginį medienos apdailos sluoksnį.

Parašykite komentarą

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai kurie renka statistiką apie apsilankymus mūsų svetainėje ir užtikrina bendrą svetainės, el. parduotuvės funkcijų veikimą. Jeigu nenorite, kad slapukai būtų kuriami jūsų įrenginyje prašome išjungti juos savo naršyklės nustatymuose.

Krepšelis
  • Krepšelis tuščias.